Whatsapp Hattı+90 (541) 224 2026
TOPLAM0,00 TL

 

 

Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği; cayma hakkının istisnaları, madde 15 - (1) Taraflarca aksi kararlaştırılmadıkça, tüketici aşağıdaki sözleşmelerde cayma hakkını kullanamaz:

 

b) Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler. c) Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların teslimine ilişkin sözleşmeler. ç) Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler. d) Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmeler.

 

Yönetmeliğin 15.maddesine istinaden;

 

Kişiye özel istek ile öğüttüğümüz ya da herhangi bir şekilde toz ettiğimiz baharat ve droglarda; “Kahveler”, “Şifalı Bitkiler”, “Baharatlar” ve dökme ibaresi bulunan tüm ürünlerde, “Düşünülmüş Hediyeler”, “Doğal&Organik” kategorilerinde iade kabul edilemez.

 

Geriye kalan ürünlerde tahrip etmeden, kullanmadan ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, teslim tarihinden itibaren beş (5) günlük süre içinde neden belirterek iade hakkınızı kullanabilirsiniz.

 

Kullanılmış, ambalajı açılmış, tahrip edilmiş vb. şekildeki ürünler iade edilemez.

 

İade edilecek ürünün firmamız adına kesilecek bir iade faturası ile iade faturası düzenleme imkanı bulunmayan durumlarda, ürüne ait fatura ve sevk irsaliyesinin aslıyla birlikte veya yazarkasa / kargo fişi ile birlikte iade edilmesi gerekmektedir. İade faturası ya da fatura ve sevk irsaliyesi asıllarının veya yazarkasa / kargo fişinin temin edilemediği durumlarda, bundan kaynaklanan KDV vb. mali yükümlülükler iade edilecek bedelden indirilir.

 

Üründe ve ambalajında herhangi bir yazı yazma, açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma vb. durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi durumunda, ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez.

 

İade şartlarına uygun durumlarda, iade edilen ürünler teslimatta kullanılan firma ile tarafımızca verilecek olan kargo kodu ile, kargo bedeli ödenerek gönderilmelidir.

 

Siparişin yanlış gönderilmesinden kaynaklanan değişimlerde kargo ücreti geliş ve gidiş olarak www.yeninesilaktar.com.tr ’ ye aittir.

 

Siparişin yanlış oluşturulması gibi müşteriden kaynaklanan değişimlerde hata müşteriye ait olduğu için kargo ücreti geliş ve gidiş olmak üzere müşteriye aittir.

 

Hem tüm insanlar olarak sorumlusu olduğumuz küresel sorunlardan dolayı, karbon ayak izimizi azaltmak adına hem de içinde bulunduğumuz pandemi ve hijyen koşulları gereği, emin olduğunuz ürünleri almanızı rica eder, hassasiyetiniz için teşekkür ederiz.