Whatsapp Hattı+90 (541) 224 2026
TOPLAM0,00 TL

 

 

 

Nesillerden nesillere olmasa da aktarlık bizde baba mesleği. 96’dan beri... Ev, okul ya da ev, dershane arası uğrak noktam hep dükkânımız oldu, sözün özü çocukluğum bu tezgâhlarda üzerime sinen dükkân kokusuyla geçti. Yıllar sonra fark ettim ki, tılsımı içinde o şifalı koku sadece üzerime değil ruhuma da işlemiş. Gıda mühendisliği okuduğum yıllarda hasta olan arkadaşlarım kapımı çaldığında; anneannemin kendi elleriyle yaptığı tarhanadan pişirir, ıhlamur demler onları iyi ederdim. Mezun olduktan sonra iş araştırırken boş vakitlerimi yine dükkânımızda geçirdim. İnsanlara bilinçli hizmet verip, güzel geri dönüşler almak beni çok besledi ve baba mesleğini devam ettirmeye ikna etti. Ardından kendimi yeniden üniversite okurken buldum. Bu defa Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Bölümü’nü tercih ettim ve 2 yıl boyunca derslere zevk ile gidip derece ile mezun oldum. Eş zamanlı olarak sorumluluğu bana ait olan bir şubemizde aktif çalışıyordum.

Ağustos 2018’de; adını doğanın ve üretkenliğin rengi yeşilden alan, sloganı ise ‘Yeni Nesil Aktar’ olan YEŞİL KÖŞE’ min başına geçtim. Yeni düzen araştırmak ve öğrenmek adına yeni sorumluluklar getirdi ve kendimi Kasım 2019’da  İstanbul’da katıldığım NAHA menşeyli eğitim sonunda 1.seviye aromaterapist olarak buldum. Bu eğitim sonucunda amacım ve sloganımın muazzam örtüşmesi bana yeni hayaller kurdurup, yeni rotalar oluşturdu. Ve hedefime giden yolda attığım ilk adım sloganıma marka tescil almak oldu.

Yeni Nesil Aktar’ın marka tescilini aldıktan sonra, e-ticaret için kolları sıvadım ve şu an karşınızdayım. Amacım her fırsatta karalanan aktarlık mesleğine yeni nesil dokunuşuyla hak ettiği güveni ve değeri geri kazandırmak. Bu inançla ve tutkuyla; çalışmaya, hayal etmeye ve adım atmaya devam edeceğim.

 

Selamet ve şifa ile.

 

Gizem Vuraloğlu