Whatsapp Hattı+90 (541) 224 2026
200 TL ve üzeriÜCRETSİZ KARGO
TOPLAM0,00 TL
OKALİPTUS UÇUCU YAĞI resim önizleme
OKALİPTUS UÇUCU YAĞI
Nu-Ka Organik Okaliptus Glob. %85 (5 ml)
Ürün Kodu: YNA00NKOGUY
32,00 TL
-
+
Hijyenik Paketleme
Anında Kargo
200 TL Üzeri Ücretsiz Kargo
Güvenli Ödeme

 

%100 Saf Uçucu Yağ

Fransız üreticilerine göre “Ökaliptus globus %85" denmesine sebep: Tahriş edici özelliğe sahip, baş notuna dahil olan etken maddeleri (Alpha-Beta Pinen ve Camphen) sıralamak için yapılan ikinci destilasyon işlemindendir. Birinci destilasyondaki Ökaliptus globulus ‘un etken maddelerinden % oranındaki "Cineol" miktarı, miktar olarak %80-85 den düşüktür (Ökaliptus Komple). Rektefe edilerek Alpha- Beta Pinen maddeleri içinden alındığından cineol oranı artar. Onun içindir ki Ökaliptus % 85 denir. Bu yağ kafurumsu bir kokuya sahiptir.

Yaklaşık 500 çeşit değişik ökaliptus cinsi vardır, bu çeşitlerinin ihtiva ettiği değişik ana maddelerin tesirleri de birbirlerinden geniş ölçüde farklıdır. Tıpta ise en çok kullanılan eucalyptus globulus’ tur. Avusturalya’ yı kendine memleket eden ökaliptus dünyanın en yüksek ağaçlarındandır. Bu günde Akdenizin çevresinde yetişmektedir. Mersingiller ailesine dahildir. Damıtma usulü ile, 50 kg filiz ve yapraklarından 1 kg yağ elde edilir.

Latince Adı: Eucalyptus globulus

Ürün Notu: Baş Notu 

Ürün Kalitesi: Organik

Elde Ediliş Şekli: Damıtma

Bitkide Oluşumu: Filiz - Yaprak

Menşei: Portekiz

Koku Tanımı: Taze, keskin, serinletici

Ambalaj Şekli: 5 ml 

Önde Gelen Bileşenleri:
1,8-cineol (eukalyptol) : yak. % 83, pinen-alfa: yak. % 4, limonen: yak. % 6

Özellikleri:
Tazelik ve berraklık verici, kuvvetlendirici, kuvvetli hava temizleyici.

Ruhsal ve Duygusal Etki:
Var olmanın yanı sıra bütün canlılarla ve diğer şeylerle olan tecrübe bağlarını kuvvetlendirir.

Uyumlu Yağlar:
Mersin, İngiliz nanesi, kuşdili, kekik, limon ve çam yağları.

UYARI: Uçucu yağlar kesinlikle direkt olarak cilde uygulanmamalıdır. Sabit yağların içerisinde çözdürülmesi uygundur. Dahilen alınmaz ve gebelik esnasında asla kullanılmaz. Epilepsi (sara) hastalarına katiyen tavsiye edilmez.

DİKKAT: Deri tahriş edicidir, kuvvetli tesiri sebebi ile 6 yaşından küçük çocuklarda kullanılması tavsiye edilmez, doğru olan bilgiye göre miktarın belirlenmesi gerekir.

 • 5 Çok İyi (0)
  % 0
 • 4 İyi (0)
  % 0
 • 3 Ne İyi/Ne Kötü (0)
  % 0
 • 2 Kötü (0)
  % 0
 • 1 Çok Kötü (0)
  % 0
Ortalama Puan
Henüz Değerlendirilmemiş

 

ÖNLEMLER ve UYARILAR: yeninesilaktar.com.tr ’ de bulunan bitkiler, yağlar, karışımlar vb. ilaç değildir. Türkiye’de ilgili kanunlara göre ilaç ve reçeteleri doktorlar düzenler, bazı bitkiler vücudumuzu olumsuz etkileyebilir, doktorunuza danışmadan ağızdan alınan ve/veya cilde sürülen ürünleri uygulamamanız önerilir. Özellikle hamileler ve bebek emziren kadınlar bu konuda çok dikkatli olmalıdır, doktorunuza danışmadan bitkisel karışımları içmekten veya kullanmaktan kaçının.


İlgili genelge ve Sağlık Bakanlığı’nın 25.04.2014 tarihli Bilgilendirme Yazısı gereğince; yeninesilaktar.com.tr ‘de satışa sunulmakta olan ürünlerin hiçbiri internetten satışı mümkün olmayan tıbbi cihazlar veya ilaç niteliğinde değildir. Sitede ilgili yasal mevzuat düzenlemeleri gereğince, droglar ve bitkisel destek ürünleriyle ilgili; farmakolojik etki, endikasyon ve/veya hastalık adı belirtilerek sağlık beyanı ve tanıtım yapılmamaktadır.

Ürün ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için whatsapp hattından yazabilir, mesai saatleri içerisinde sabit numaralı hattan arayarak bize ulaşabilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilecek Ürünler

Son İncelenen Ürünler

HENÜZ BİR ÜRÜN İNCELEMEDİNİZ!