Whatsapp Hattı+90 (541) 224 2026
TOPLAM0,00 TL
Natürel Sızma Zeytinyağı (Erken Hasat) (250 ml) resim önizleme
Natürel Sızma Zeytinyağı (Erken Hasat) (250 ml) resim önizleme
Natürel Sızma Zeytinyağı (Erken Hasat) (250 ml)
Boztepe İyi Tarım Uygulamaları Sertifikalı Soğuk Sıkım Natürel Sızma Zeytinyağı (250 ml)
Ürün Kodu: YNA00BNSZ
150,00 TL
-
+
Hijyenik Paketleme
Anında Kargo
Güvenilir Aktar Hizmeti
Güvenli Ödeme

2022/23 SEZONU ERKEN HASAT

Boztepe Zeytinlikleri’nde Son 10 senedir ‘İyi Tarım Uygulamaları’ yapılmaktadır. İyi Tarım Uygulamaları Sertifikası’na sahip ürünler; kimyasal, fiziksel, mikrobiyolojik kalıntılar içermez, çevreyi kirletmeden ve doğal dengeye zarar vermeden üretilir. Üretimi sırasında insan, işçi ve diğer canlıları olumsuz etkilemez; tarımsal mevzuata uygun olarak üretilmiştir.

19 Eylül 2022'de hasada başlanmasından itibaren ilk bir ay toplanan zeytinlerden elde edilen yağ, erken hasat olarak ayrılmıştır. 0,3 Asittir. Zeytin meyvesi olgunlaşmadan (yağlanmadan) hasat edildiği için 7,5 kg Ayvalık Tipi yeşil zeytinden 1 lt erken hasat zeytinyağı elde edilir.

Dünyanın en ileri teknoloji sıkım makinesi ile 2 fazlı üretim ve Hava Temassız Sıkım yapılır. Zeytinler zedelenmeden toplandıktan sonra oksidasyona uğramasına müsaade edilmeden en fazla 4 saat içinde sıkılmaktadır.

25°C Soğuk Sıkım yapılması sebebiyle aromatik özellikleri açısından daha zengin bir zeytinyağı elde edilmiş olur. Her yıl erken hasatta toplanan zeytinlerden elde edilen bu ‘zümrüt sıvı’, soslar, salatalar, sıcak ve soğuk yemeklerde kullanılabilir. Zeytin meyvesinin tadı ve kokusunun yanı sıra ham domates, adaçayı ve kekik kokularının da hissedilebildiği, yüksek fenollü, genizde acılık ve yakıcılık hissettiren, çiğ tüketime uygun bir zeytinyağıdır. Sıcak ve soğuk yemeklerde lezzet arayanlar için idealdir.

Boztepe Zeytinyağları doğallığından ödün vermeden, filtre edilmeksizin size sunulur. Böylece zeytinyağının filtre edilmesinden kaynaklanan polifenol kaybı yaşanmaz ve yağın aroması korunmuş olur. Ambalajın içinde buğulu bir görünüme sahip olan bu yağın dibinde zamanla tortu oluşabilir.

 • 5 Çok İyi (0)
  % 0
 • 4 İyi (0)
  % 0
 • 3 Ne İyi/Ne Kötü (0)
  % 0
 • 2 Kötü (0)
  % 0
 • 1 Çok Kötü (0)
  % 0
Ortalama Puan
Henüz Değerlendirilmemiş

 

ÖNLEMLER ve UYARILAR: yeninesilaktar.com.tr ’ de bulunan bitkiler, yağlar, karışımlar vb. ilaç değildir. Türkiye’de ilgili kanunlara göre ilaç ve reçeteleri doktorlar düzenler, bazı bitkiler vücudumuzu olumsuz etkileyebilir, doktorunuza danışmadan ağızdan alınan ve/veya cilde sürülen ürünleri uygulamamanız önerilir. Özellikle hamileler ve bebek emziren kadınlar bu konuda çok dikkatli olmalıdır, doktorunuza danışmadan bitkisel karışımları içmekten veya kullanmaktan kaçının.


İlgili genelge ve Sağlık Bakanlığı’nın 25.04.2014 tarihli Bilgilendirme Yazısı gereğince; yeninesilaktar.com.tr ‘de satışa sunulmakta olan ürünlerin hiçbiri internetten satışı mümkün olmayan tıbbi cihazlar veya ilaç niteliğinde değildir. Sitede ilgili yasal mevzuat düzenlemeleri gereğince, droglar ve bitkisel destek ürünleriyle ilgili; farmakolojik etki, endikasyon ve/veya hastalık adı belirtilerek sağlık beyanı ve tanıtım yapılmamaktadır.

Ürün ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için whatsapp hattından yazabilir, mesai saatleri içerisinde sabit numaralı hattan arayarak bize ulaşabilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilecek Ürünler

Son İncelenen Ürünler

HENÜZ BİR ÜRÜN İNCELEMEDİNİZ!