Whatsapp Hattı+90 (541) 224 2026
200 TL ve üzeriÜCRETSİZ KARGO
TOPLAM0,00 TL
BEYAZ KEKİK UÇUCU YAĞI resim önizleme
BEYAZ KEKİK UÇUCU YAĞI
Nu-Ka Organik Beyaz Kekik Yağı (5 ml)
Ürün Kodu: YNA00NKBKUY
26,00 TL
-
+
Hijyenik Paketleme
Anında Kargo
200 TL Üzeri Ücretsiz Kargo
Güvenli Ödeme

 

%100 Saf Uçucu Yağ

Eski resimli belgelere göre, M.Ö. 2000 yıllarında Irak’ta kekik ekimi yapılmıştır. Kekik Arapçada “ güzel kokan ot “ anlamına geldiğinden her kokusu olan bitkiye Anadolu’da kekik adı verilmektedir. Yunanca adı ise “ thymus= cesaret “ anlamına gelir. Otsu bir bitki olan ve Mayıs ayından, Temmuz ayına kadar çiçek açan kekik Türkiye, Fransa, İspanya, Fas gibi Akdeniz ülkelerinde yetişir. Akdeniz bölgesinde değişik türleri olmasına rağmen genelde Origanum onites tir. Kırmızı kekik diye adlandırılan T.Vulgaris Kırmızımsı, beyaz kekik diye adlandırılan T. serpyllum berrak hafif sarımsıdır. Kokusu delici, baharatımsıdır.

Yaklaşık 120 kg. yaş bitkiden, destile usulü ile 1 kg. yağ elde edilir.

Latince Adı: Thymus serpyllum

Ürün Notu: Kalp-Temel Notu 

Ürün Kalitesi: Organik

Elde Ediliş Şekli: Damıtma

Bitkide Oluşumu: Herba

Menşei: Türkiye

Koku Tanımı: Kuvvetli baharatımsı, yakıcı

Ambalaj Şekli: 5 ml 

Önde Gelen Bileşenleri:
thymol ~%70, linalool ~%8, terpinen-gama ~%4, cymen-para: ~%3

Özellikleri:
Aktive edici, canlılık verici, temizleyici.

Ruhsal ve Duygusal Etki:
Cesaret verici, teşvik edici ve kişilerde beraberlik hissi uyandırıcı.

Uyumlu Yağlar:
Bodur çam, mersin, limon, niaouli, kayeput.

UYARI: Uçucu yağlar kesinlikle direkt olarak cilde uygulanmamalıdır. Sabit yağların içerisinde çözdürülmesi uygundur. Dahilen alınmaz ve gebelik esnasında asla kullanılmaz. Epilepsi (sara) hastalarına katiyen tavsiye edilmez.

DİKKAT: Düşük dozda kullanılması önerilir, tahriş edicidir. Epilepsi (sara) hastalarına ve hamilelere tavsiye edilmez.

 • 5 Çok İyi (0)
  % 0
 • 4 İyi (0)
  % 0
 • 3 Ne İyi/Ne Kötü (0)
  % 0
 • 2 Kötü (0)
  % 0
 • 1 Çok Kötü (0)
  % 0
Ortalama Puan
Henüz Değerlendirilmemiş

 

ÖNLEMLER ve UYARILAR: yeninesilaktar.com.tr ’ de bulunan bitkiler, yağlar, karışımlar vb. ilaç değildir. Türkiye’de ilgili kanunlara göre ilaç ve reçeteleri doktorlar düzenler, bazı bitkiler vücudumuzu olumsuz etkileyebilir, doktorunuza danışmadan ağızdan alınan ve/veya cilde sürülen ürünleri uygulamamanız önerilir. Özellikle hamileler ve bebek emziren kadınlar bu konuda çok dikkatli olmalıdır, doktorunuza danışmadan bitkisel karışımları içmekten veya kullanmaktan kaçının.


İlgili genelge ve Sağlık Bakanlığı’nın 25.04.2014 tarihli Bilgilendirme Yazısı gereğince; yeninesilaktar.com.tr ‘de satışa sunulmakta olan ürünlerin hiçbiri internetten satışı mümkün olmayan tıbbi cihazlar veya ilaç niteliğinde değildir. Sitede ilgili yasal mevzuat düzenlemeleri gereğince, droglar ve bitkisel destek ürünleriyle ilgili; farmakolojik etki, endikasyon ve/veya hastalık adı belirtilerek sağlık beyanı ve tanıtım yapılmamaktadır.

Ürün ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için whatsapp hattından yazabilir, mesai saatleri içerisinde sabit numaralı hattan arayarak bize ulaşabilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilecek Ürünler

Son İncelenen Ürünler

HENÜZ BİR ÜRÜN İNCELEMEDİNİZ!