Whatsapp Hattı+90 (541) 224 2026
200 TL ve üzeriÜCRETSİZ KARGO
TOPLAM0,00 TL
BERGAMOT (BERGAPTENSİZ) UÇUCU YAĞI resim önizleme
BERGAMOT (BERGAPTENSİZ) UÇUCU YAĞI
Nu-Ka Organik Bergamot (Bergaptensiz) Uçucu Yağı (5 ml)
Ürün Kodu: YNA00NKBBUY
72,00 TL
-
+
Hijyenik Paketleme
Anında Kargo
200 TL Üzeri Ücretsiz Kargo
Güvenli Ödeme

%100 Saf Uçucu Yağ

Latince Adı: Citrus aurantıum bergamia

Ürün Notu: Baş Notu 

Ürün Kalitesi: Organik

Elde Ediliş Şekli: Damıtma

Bitkide Oluşumu: Yeşil meyve kabuğu

Menşei: İtalya

Koku Tanımı: Kendine özgü taze, yeşil-meyvemsi, hafif tatlı.

Ambalaj Şekli: 5 ml

Önde Gelen Bileşenleri:
Limonene yak: %40,70 ,acetate de linalyle yak : % 28 , linalol yak: % 12 , geranial yak: % 0,27 , b-bisabolone yak: 0,12

Özellikleri :
Sakinleştirici, rahatlatıcı, ferahlatıcı.

Ruhsal ve Duygusal Etki:
Korku giderici, sinirsel gerginliklerden kaynaklanan korku, depresyon, histeri nöbetlerini düzenleyici, ruhi ferahlatıcı, dengeleyici.

Uyumlu Yağlar:
Neroli, kananga, gül, sedir, vetiver, ıtır, lavanta, civan perçemi.

Furocumarin (bergapten ) içermez bu nedenle cilt bakımında kullanımı uygundur.

Notlar:

Bergamot yağı, Aqua mirabilis hidrolatı ( kölnisches Wasser ) ve Bergamot çayı ( Earl Grey Tee ) ürünleri sayesinde adını tüm dünyaya duyurdu. Kasım-Ocak ayları arası daha yeşilken üretilen bergamot yağının menşei Kalabrien – İtalya olarak bilinir. Ama, araştırmalara göre Bergamot kelimesinin açılımı: Beg ar mu di dir. Ne İtalya'da ki Bergama şehri, ne de İngiltere'nin Earl Grey Tee ile ilgisi vardır. Eski Türkçede ''bey armudu'' dur. Dilimizi ve ürünümüzü tam olarak kullanmadığımızdan bilinmemektedir.

UYARI: Uçucu yağlar kesinlikle direkt olarak cilde uygulanmamalıdır. Sabit yağların içerisinde çözdürülmesi uygundur. Dahilen alınmaz ve gebelik esnasında asla kullanılmaz. Epilepsi (sara) hastalarına katiyen tavsiye edilmez.

 • 5 Çok İyi (0)
  % 0
 • 4 İyi (0)
  % 0
 • 3 Ne İyi/Ne Kötü (0)
  % 0
 • 2 Kötü (0)
  % 0
 • 1 Çok Kötü (0)
  % 0
Ortalama Puan
Henüz Değerlendirilmemiş

 

ÖNLEMLER ve UYARILAR: yeninesilaktar.com.tr ’ de bulunan bitkiler, yağlar, karışımlar vb. ilaç değildir. Türkiye’de ilgili kanunlara göre ilaç ve reçeteleri doktorlar düzenler, bazı bitkiler vücudumuzu olumsuz etkileyebilir, doktorunuza danışmadan ağızdan alınan ve/veya cilde sürülen ürünleri uygulamamanız önerilir. Özellikle hamileler ve bebek emziren kadınlar bu konuda çok dikkatli olmalıdır, doktorunuza danışmadan bitkisel karışımları içmekten veya kullanmaktan kaçının.


İlgili genelge ve Sağlık Bakanlığı’nın 25.04.2014 tarihli Bilgilendirme Yazısı gereğince; yeninesilaktar.com.tr ‘de satışa sunulmakta olan ürünlerin hiçbiri internetten satışı mümkün olmayan tıbbi cihazlar veya ilaç niteliğinde değildir. Sitede ilgili yasal mevzuat düzenlemeleri gereğince, droglar ve bitkisel destek ürünleriyle ilgili; farmakolojik etki, endikasyon ve/veya hastalık adı belirtilerek sağlık beyanı ve tanıtım yapılmamaktadır.

Ürün ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için whatsapp hattından yazabilir, mesai saatleri içerisinde sabit numaralı hattan arayarak bize ulaşabilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilecek Ürünler

Son İncelenen Ürünler

HENÜZ BİR ÜRÜN İNCELEMEDİNİZ!